Słonecznie 19°C

Aktualności

Bierzemy kolejne unijne pieniądze

Zdobyliśmy unijną dotację na wybudowanie w Witnicy pumptracku i skateparku! Gmina dostanie na tę inwestycję ponad 100 tys. zł. Elementy skateparku wybierze samodzielnie witnicka młodzież.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich zaakceptował wniosek o dofinansowanie, którego inicjatorem był Burmistrz Dariusz Jaworski, dotyczący budowy skateparku i pumtracku w Witnicy. Skatepark to zestaw urządzeń i mini – budowli przeznaczonych do jazd i ewolucji na rolkach, wrotkach, deskorolkach czy rowerach BMX. Natomiast pumptrack to ekstremalny asfaltowy tor do jazdy na rowerze czy rolkach, pełen ostrych zakrętów i muld. Jazda po pumptracku praktycznie nie wymaga pedałowania, gdyż rower niemal cały czas przemieszcza się po torze ruchem góra – dół i z boku wygląda jak pompowanie (stąd angielska nazwa pumptrack).

Skateparki powstają w Polsce od dawna (najbliższy jest w Bogdańcu), natomiast pumptracki zaczęły się pojawiać w naszym kraju od 2-3 lat, m.in. w Olsztynie czy Słupsku i są bardzo popularne wśród młodzieży. W Witnicy obiekt ma powstać na wolnych terenach Parku Drogowskazów. Jeszcze w czerwcu urzędnicy spotkają się z młodzieżą z witnickich szkół na specjalnych warsztatach, na których dzieci i młodzież zapoznają się z urządzeniami, które można zamontować w skateparku i sami wybiorą urządzenia do zainstalowania w Witnicy. Obie inwestycje będą kosztować łącznie 160 tys. zł, a ponad 60%   kosztów pokryje PROW. Skatepark i pumptrack mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Tak wygląd pumptrack w Nowym Sączu. Czy w Witnicy będzie podobny? (fot. UM Nowy Sącz)

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.