Słonecznie 19°C

Aktualności

Misja w Kazachstanie

Jeszcze tylko do piątku przedsiębiorcy mogą się zgłaszać na misję gospodarczą do Kazachstanu. Wyjazd organizuje Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Zielonej Górze organizuje misję gospodarczą firm z województwa lubuskiego do Kazachstanu, połączoną z udziałem w Astana EXPO '2017 oraz targach Kazbuild i Aqua Term. Pierwsza impreza odbędzie się w Astanie, a w jej ramach przewidziano m.in. Dzień Polski w Kazachstanie i Polsko - Kazachskie Forum Gospodarcze, natomiast dwie ostatnie odbędą się w Ałmatach. Przewidziano też spotkania ,,business to business'' z przedsiębiorcami, przedstawicielami ambasady RP i Izby Przemysłowo - Handlowej. Wyjazd kosztuje około 2500 zł na osobę. To tylko 15 % pełnej kwoty kosztów pobytu, a resztę pokrywa Urząd Marszałkowski. W koszty wyjazdu wliczony jest m.in. transport, zakwaterowanie i wyżywienie. Zgłaszać się mogą małe i średnie firmy. Termin zgłoszeń mija w piątek 19 maja. Więcej informacji o wyjeździe oraz niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie www.lubuskie.trade.gov.pl lub pod numerem telefonu (68)4565487. Zapraszamy do udziału!

(fot. Viking.by)

 

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Szkoła średnia kusi atrakcyjną ofertą!

Zespół Szkół Samorządowych rozpoczął nabór na przyszły rok szkolny. Na absolwentów gimnazjum czekają liceum, technikum i szkoła branżowa. Szkoła realizuje wielki projekt unijny, więc nauka w ,,Koperniku’’ będzie bardzo atrakcyjna!

 

 

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych

Gotowe są już nowe rozkłady jazdy autobusów gminnych. Pierwszeństwo w nich mają uczniowie, ale mieszkańcy za 2-3 zł mogą również jeździć po gminie.

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

We wtorki i czwartki prawnik za darmo

W Urzędzie Miasta i Gminy ruszył już punkt bezpłatnych porad prawnych! Gmina bezpłatnie udostępniła powiatowi lokal na ten cel.