Zachmurzenie 0°C

Aktualności

Ważne szkolenie dla przedsiębiorców!

Burmistrz Dariusz Jaworski zaprasza wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie z nowego systemu rozliczeń składek ZUS e-Składka. Szkolenie przeprowadzi gorzowski oddział ZUS jutro o godz. 11.00 w Urzędzie Miasta i Gminy.

ZUS  zmienia od 1 stycznia 2018 r. system wpłat składek przedsiębiorców. Nowy system, E-składka, będzie polegał na tym, że każdy przedsiębiorca będzie miał własne konto w ZUS i tam będą trafiać jego składki.Od 1 stycznia przedsiębiorca jednym przelewem opłaci składki na:  ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Emerytur Pomostowych. W przelewie nie trzeba będzie podawać jakie składki i za jaki okres są opłacane. ZUS każdą wpłatę  podzieli proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia

Jak będą realizowane płatności? Jak będą dzielone składki? Co z zadłużeniami wobec ZUS? Jakich formalności firma musi dopilnować? Kto zakłada nowe konto w ZUS? Jak nie stracić prawa do zasiłku chorobowego? Te i inne wątpliwości wyjaśnią naszym przedsiębiorcom specjaliści ZUS, którzy przyjadą do Witnicy już jutro. Burmistrz Dariusz Jaworski i Dyrektor gorzowskiego oddziału ZUS Dariusz Obiegło zapraszają wszystkich chętnych w środę 15 listopada o godz. 11.00 w sali narad UMiG na szkolenie, na którym nasi przedsiębiorcy dowiedzą się wszystkiego o e-Składce. Będzie też możliwość zadawania pytań specjalistom z ZUS. Zainteresowani szkoleniem mogę się jeszcze zgłaszać pod nr tel. (95) 721 64 41 lub (95) 721 64 53, lub poprzez email: edg@witnica.pl.

(fot. ZUS)