Zachmurzenie 0°C

Aktualności

Witnica buduje boisko baseballowe!

Z inicjatywy Burmistrza Dariusza Jaworskiego ruszyła budowa pierwszego w Lubuskiem boiska do baseballa. Obiekt powstaje w Parku Drogowskazów w Witnicy.

W Polsce jest zaledwie kilkanaście profesjonalnych boisk do baseballa. W Witnicy powstaje boisko, które będzie spełniać wymogi zawodów dla młodzików i do tee-balla. - Wilki Witnica będą mogły organizować nawet mistrzostwa Polski młodzików - mówi Burmistrz Dariusz Jaworski, z którego inicjatywy powstaje boisko.

Obiekt będzie miał kształt wycinka koła o kącie 90 stopni. Główne pole gry - infield - ma być wykonane z trawy w rolkach, a dalsze pole - outfield - z naturalnie wysianej trawy. Dodatkowo ścieżki będą wysypane mączką ceglastą. Zostaną też zamontowane profesjonalne bazy - ważne elementy boiska baseballowego. Będzie ich pięć plus tzw. górka miotacza. Aby piłki nie wylatywały poza boisko, za bazą domową będzie ustawiona wysoka, sześciometrowa siatka. Cały obiekt będzie ogrodzony i oświetlony.

Boisko buduje firma Kazar p. Marka Rackiewicza z Witnicy. Aktualnie zdzierana jest wierzchnia warstwa darni, którą zastąpi podbudowa ze żwiru, a na ścieżkach - z tłucznia. Przy boisku staną też ławeczki. Docelowo w przyszłości ma być zamontowana tablica wyników i boksy dla drużyn. Witnickie boisko będzie miało certyfikat uprawniający do organizacji imprez rango mistrzowskiej. - Na inaugurację zaprosimy do rozegrania meczu utytułowaną drużynę Demonów Miejska Górka - mówi Józef Wilk, trener Wilków Witnica. Następnie odbędą się u nas Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Demony pomagają Wilkom w budowie boiska, służąc fachową radą, a nawet dostarczając niektóre elementy boiska. Ostatnio z nimi wygraliśmy więc mecz będzie ciekawy...

Wilki doczekały się boiska po 12 latach działalności. Będzie to pierwsze certyfikowane boisko baseballowe w województwie lubuskim. Nasza drużyna coraz bardziej liczy się w rozgrywkach ogólnopolskich - regularnie zajmuje medalowe miejsca w MMM, a dwukrotnie je  wygrywała. W tym roku krajowa federacja baseballowa zaprosiła Wilki jako jedną z czterech polskich drużyn do szkoleniowej Akademii Baseballa. - Bardzo cieszymy się z inicjatywy Burmistrza. Teraz będziemy nareszcie mogli trenować w profesjonalnych warunkach i pokażemy, na co nas stać - mówi trener Józef Wilk.

(fot. Mirosław Sztogryn)